Yaban hayvanı üretim merkezleri kuruluyor

30.07.2017 19:44:00 tarihinde eklendi, 470 kez okundu
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Artvin iline yönelik nesli tükenen ayıları koruma amacıyla Büyük Karnivorların Yönetimi Projesi’ne 2018 yılında başlayacaklarını bildirdi.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın Artvin’de nesli tükenen hayvan türlerine ilişkin soru önergesini yanıtlayan Eroğlu, şunları kaydetti:

“Yaban hayatının korunması maksadıyla, yürürlükteki mevzuat doğrultusunda yaban hayatı geliştirme sahaları ilan edilmekte, bu sahalarda ve bu sahaların dışında biyolojik çeşitlilik açısından önem arz eden yerlerde, her yıl düzenli olarak envanter çalışmaları gerçekleştirilmekte, yaban hayatı geliştirme sahalarının korunması için belediyelerle işbirliği yapılmaktadır. Ayrıca nesli tehlike altında olan türlerin yok olmasını önlemek maksadıyla tür eylem planları hazırlanmaktadır.

2018’de başlanacak

Misal Artvin il sınırları içerisinde Hopa engereği ve dağ gülü tür eylem planları 2015’te yapılmış olup, 5 yıl boyunca bu türlerin izleme çalışmaları sürdürülecektir. Bunlara ilaveten, yaban hayvanlarının desteklenmesi için yaban hayvanı üretim merkezleri kurulmakta, ağır kış şartlarında yemleme çalışmaları yapılmakta, genetik çeşitliliği korunmasını sağlamak maksadıyla da yaban hayvanı nakilleri yapılmaktadır.”


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS