´Koruyucu aile hizmetinde yeni uygulama´ iddiasına açıklama

04.05.2017 14:34:00 tarihinde eklendi, 385 kez okundu
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya "Nasıl ki bir evde erkek çocuk ile kız çocuk beraber büyüyorsa, koruyucu ailelerimiz içinde de erkek çocuğu olup kız evlat verdiğimiz birçok aile bulunmakta. Bu haber tamamen gerçek dışıdır." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Polis Eşleri Derneği tarafından Altınpark'ta düzenlenen kermesin açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Komisyonu tarafından başlatılan yeni uygulama kapsamında erkek çocuğu olan aileye kız, kız çocuğu olan aileye de erkek çocuğu verilmeyeceği yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine Bakan Kaya, bu iddianın gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Kaya, şunları kaydetti:

"Biz, koruyucu aile olarak vereceğimiz evlatlarımızın ailelerini tek tek inceliyoruz. Verilen koruyucu aile örneklerine bakarsanız, zaten bunun doğru olmadığını göreceksiniz. Nasıl ki bir evde erkek çocuk ile kız çocuk beraber büyüyorsa, koruyucu ailelerimiz içinde de erkek çocuğu olup kız evlat verdiğimiz birçok aile bulunmakta. Bu haber tamamen gerçek dışıdır."

Fatma Betül Sayan Kaya, mevcut koruyucu ailelerde 5 binin üzerinde çocuğun olduğunu anımsatarak, sosyal hizmet uzmanlarının koruyucu ailelere yönelik düzenli olarak yaptığı incelemelerde, çocukla sağlıklı ilişki kurduğu belirlenen ailelerin yanında çocukların kalmaya devam ettiğini dile getirdi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS